Кербер е сред най-добрите осем на "Уимбълдън"

Шампионката от Откритото първенство на Австралия по тенис Анжелик Кербер (Германия) се класира за четвъртфиналите на "Уимбълдън". Поставената под номер 4 Кербер се наложи без проблеми над японката Мисаки Дои с 6:3, 6:1 за 64 минути.

Германката, която достигна до полуфиналите в турнира през 2012 година, направи два пробива в първия сет, а във втората част беше още по-убедителна и даде само гейм на съперничката си. На четвъртфиналите Кербер ще играе с победителката от мача между номер 5 Симона Халеп (Румъния) и номер 9 Медисън Кийс (САЩ).

Рускинята Анастасия Павлюченкова достигна до четвъртфиналите на "Уимбълдън" за пръв път в кариерата си, след като победи Коко Вандевеге (САЩ) с 6:3, 6:3 за 71 минути. 25-годишната Павлюченкова завърши мача с едва 7 непредизвикани грешки срещу 22 за американката. Тя е една от четирите рускини, които достигнаха до четвъртия кръг на турнира.

За пръв път от 2009 година насам толкова много руски тенисистки играят в тази фаза на "Уимбълдън".