Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 7:0

Мъри с рекордна пета титла на Куинс

Защитаващият титлата си Анди Мъри (Великобритания) спечели за рекорден пети път турнира по тенис на трева в лондонския "Куинс Клъб" с награден фонд 1,928 милиона евро. Поставеният под номер 1 Мъри победи в спора за трофея третия в схемата Милош Раонич (Канада) с 6:7(5), 6:4, 6:3 след 2:13 часа игра.

Раонич, който нямаше допуснат пробив в надпреварата до финала, спечели със 7:5 точки в тайбрека оспорвания първи сет, в който двамата доминираха изцяло при подаванията си. Канадецът поведе с 3:0 във втората част, но след 55 поредни спечелени сервис гейма той беше пробит, след което Мъри изравни за 3:3. В последствие шотландецът взе пет от следващите шест гейма, с което изравни резултата и поведе с 2:0 в третия сет.

До края британецът контролираше двубоя и стана единственият тенисист в 126-годишната история на турнира с пет трофея след титлите през 2009, 2011, 2013, 2015 и 2016 година. Мъри спечели за 37-и път турнир на АТП и за втори път през сезона.