Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Шеста поредна загуба за Григор Димитров

Григор Димитров допусна шеста поредна загуба и в пети пореден турнир отпадна в първия кръг. Това се случи, след като българинът допусна поражение с 6:7 (6), 6:4, 3:6 от 552-ия в света Янко Типсаревич от Сърбия на старта на турнира по тенис на трева "Куинс" в британската столица Лондон с награден фонд 1,8 милиона евро.

В началото на срещата двамата взимаха сравнително убедително сервис геймовете си. Първият шанс за пробив дойде в шестия гейм и се откри пред Григор, но съперникът му успя да си вземе гейма. Така се стигна до тайбрек, в който Димитров започна с 2:0, но авансът му бързо бе неутрализиран. Българинът спаси един сетбол, но при следващия загуби сета.

Григор, който е шампион на турнира от 2014 г., започна отлично втората част и проби на нула в първия гейм. Той пропусна да стигне до нов пробив в третия и седмия гейм, но не остави шансове на Типсаревич при свой сервис и стигна до успех с 6:4.

Третият сет обаче сърбинът успя да пробие за 3:1. Последва дълъг и оспорван гейм, който българинът загуби. При следващото сервиране на Янко Григор поведе с 30:0, но отново не успя да стигне до успешен завършек. Той спаси един мачбол в края и пропусна брейк пойнт, но в крайна сметка трябваше да се предаде след 2 часа и 26 минути игра.

Типсаревич записа четвърта победа от пет мача срещу Димитров, а днешният му успех бе първи в основна схема на турнир от АТП за този сезон.