Мъри убедителен, Мюлер спаси 10 мачбола

Защитаващият титлата си Анди Мъри (Великобритания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в лондонския "Куинс Клъб" с награден фонд 1,928 милиона евро. Водачът в схемата Мъри, който се стреми към пета титла от надпреварата, елиминира сънародника си Аляж Бедене с 6:3, 6:4 за 83 минути.

Шотландецът взе първия сет със серия от три поредни гейма, след като реализира единствен пробив в подаването на натурализирания словенец за 5:3. Във втората част Мъри сервираше за мача при 5:3, но допусна пробив. Веднага след това, обаче, той отново спечели подаването на Бедене, за да триумфира.
Следващият съперник на шампиона ще бъде друг британец Кайл Едмънд.

Участващият с "уайлд кард" Едмънд, 85-и в света, достигна за втори път в кариерата си до четвъртфинал на турнир на АТП, след като съперникът му Пол-Анри Матийо (Франция) се отказа преди двубоя заради контузия на китката на ръката.

Жил Мюлер от Люксембург спаси 10 мачбола при успеха над седмия в схемата Джон Иснър от САЩ с 3:6, 7:6(16), 7:6(7) след почти два часа и половина игра. Американецът пласира 43 аса и не допусна пробив в мача, но това не беше достатъчно. Мюлер, който загуби първия сет след ранен пробив за 1:3, до края също беше стабилен при подаването си. Той наниза 26 аса и взе двата последвали тайбрека с 18:16 и с 9:7 точки, за да триумфира.