Перпероглу измъкна Барса със сирената в първия финал (видео)

Кош на Стратос Перпероглу със сирената донесе на Барселона победа със 100:99 срещу Реал (Мадрид) и така каталунците поведоха с 1-0 срещу големия си съперник във финалната серия на испанската Лига АСВ. Вторият двубой също ще бъде в "Палау Блауграна" и по програма ще се играе в петък (17 юни).

Опитното гръцко крило реализира победните две точки за "блаугранас" буквално с изтичането на времето. Домакините изоставаха с 98:99 и имаха 14 секунди на разположение за атака, като първо топката очаквано попадна в Хуан Карлос Наваро, но легендата получи чадър от Густаво Айон. Владението остана в домакините и блокираният секунди по-рано Наваро комбинира отлично с Перпероглу, който хладнокръвно реализира и даде аванс на своите в битката за титлата.

Българското крило на каталунския клуб Александър Везенков получи 5 минути игрово време през първото полувреме на двубоя и успя да вкара 3 точки, а също така бе фаулиран веднъж.

Героят Перпероглу вкара 18 точки и бе почти перфектен за 2 точки (7/8), а от линията успя и при четирите си стрелби. Джъстин Долман вкара най-много за победата - 19 точки, Анте Томич загатна за истинските си възможности с 14 точки, 8 борби и впечатляващите 8 асистенции, а Томаш Саторански вкара 13 точки. Хуан Карлос Наваро се оттегли с 10.

Джейси Керъл наниза 21 за гостите от испанската столица. Серхио Йуй се оттегли с 14, докато капитанът Фелипе Рейес вкара 13.