Барселона на финал за десета поредна година

Барселона разгроми като гост Лаборал Куча с 85:63 (24:14, 23:17, 19:17, 19:15) точки в четвъртата среща от полуфиналните плейофи на испанското първенство по баскетбол за мъже. Така каталунците спечелиха серията с 3:1 победи и за десета поредна година се класираха за финала на шампионата.

За пети пореден път Барселона ще спори за титлата с Реал Мадрид. Финалната серия започва на 15 юни. Българинът Александър Везенков завърши с 4 точки, 2 борби и 2 асистенции за 18:18 минути като резерва за победителите. Възпитаниците на Шави Паскуал изиграха силно първо полувреме, след което водеха с 47:31, а в последните 10 минути преднината им достигна 26 точки разлика.

За Барселона Анте Томич записа "дабъл-дабъл" - 15 точки и 11 борби. Американецът Дариус Адамс, който попадна в разширения състав на България за европейските квалификациите, вкара 6 точки за домакините от Лаборал Куча. Ким Тили беше най-полезен с 13 точки и 5 борби.