Реал Мадрид с дубъл в Испания, Везенков не помогна на Барса (видео)

Реал Мадрид се наложи над гостуващия Барселона с 91:84 (19:26, 26:21, 27:18, 19:19) и с 3:1 победи във финалната серия спечели за 33-и път титлата в испанското баскетболно първенство. Българинът Александър Везенков игра 2:03 минути за каталунците, но не успя да запише актив.

Домакините стартираха колебливо и в началото на втората част изоставаха с 11 точки при 19:30. Постепенно столичани намериха играта си и след серия от 11:2 стигнаха до обрат за 36:34 в 17-ата минута. Барселона все пак се оттегли на почивка с аванс от 45:43.

През второто полувреме столичани контролираха мача. В 27-ата минута се получи последното равенство при 60:60, след което Реал успя на натрупа преднина от 72:65 в края на третата четвърт. Барса опита да стигне до обрат и намали до 73:74 в 37-ата минута, а 56 секунди преди края домакините водеха само с 87:84, но не допуснаха да бъдат застигнати.
Серхио Люл беше най-резултатен за победителите с 21 точки, Серхио Родригес добави 14 точки и 6 асистенции, а с 14 точки завърши и Трей Томпсън. Анте Томич и Томаш Саторански завършиха с по 17 точки за Барселона, а Хуан Карлос Наваро добави 14 точки и 7 асистенции, но това не беше достатъчно.

Реал Мадрид записа дубъл в Испания през този сезон, след като през февруари спечели и националната купа.