Очаквайте в 15:00 Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Христов с цял мач, късна драма лиши Роудис от победата като гост на Орландо Сити (видео)

Българският нападател Георги Христов и неговият Тампа Бей Роудис изпуснаха в последните секунди трите точки при гостуването си на втория състав на Орландо Сити в двубой от 19-ия кръг на първенството в Източната конференция на американската USL. Шампионът на “А” група за 2009 година с Левски започна като титуляр срещата в Орландо, Флорида и престоя през всичките 90 минути на терена.

Мартин Патерсън откри резултата за “жълто-зелените” в 21-ата минута, когато бе изведен зад защитата на “виолетовите” от звездата Джо Коул и с бомбен шут с левия крак не остави шансове на младия Ърл Едуардс. Двубоят отиваше към победа и нови три точки за момчетата на Стюърт Кемпбъл, когато в петата минута на даденото от главния съдия 7-минутно продължение Орландо получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Дани Дийкън, който не сгреши и изравни.

Драмата във Флорида можеше да бъде пълна, ако в ответната атака попадение на Роудис за 2:1 не бе отменено заради засада. След равенството Тампа Бей събра 28 точки в актива си и запази четвъртото си място във временното класиране. Лидер продължава да бъде Чарлстън Батъри, който има 35 точки на сметката си, но и мач по-малко. Джорджи пък има 18 мача и 6 гола до момента през настоящия сезон в USL.