Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Жоро Христов блести с два гола при трудна победа на Тампа Бей като гост (видео)

Българският нападател на американския Тампа Бей Роудис прибави нови два гола на сметката си през настоящия сезон. Юношата на Марица (Пловдив) се разписа на два пъти при победата с 3:2 като гост на Сити Айлъндърс в среща от 26-ия кръг на Източната конференция в USL. С успеха тимът от Флорида събра 41 точки в актива си и в момента заема третото място в класирането. Лидер е Луисвил Сити с 47 точки, но и два мача по-малко.

Домакините първи откриха резултата в 31-ата минута, когато Нишейниън се разписа след центриране от корнер. Пет по-късно обаче Джорджи засече с десния крак центриране на Чавес отляво и изравни. Секунди след това партньорът му в предни позиции - Мартин Патерсън, изведе “жълто-зелените” напред в резултата с изключително красиво попадение извън границите на наказателното поле.

В самия край на първата част Айлъндърс възстановиха равенството, след като Менса се разписа след далечен удар и щастлив рикошет на топката в крак на защитник на Роудис. В 68-ата минута обаче Джорджи донесе трите точки за тима на Стюърт Кемпбъл, разписвайки се от бялата точка.

Вторият му гол бе под номер 10 през този сезон, като по този начин Христов се превърна във водещия реализатор на тима към момента. Откакто премина в Роудис през 2013-а, Георги има 48 гола за “жълто-зелените” във всички турнири, като още този месец може да отбележи своето юбилейно 50-о попадение.