Маестрото продължава без загубен сет

Роджър Федерер продължава похода си към осма титла на “Уимбълдън”, като вече е на полуфиналите. Поредният съперник, който преклони глава пред швейцарския маестро, бе Милош Раонич. Рекордьорът по титли от Големия шлем спечели с 6:4, 6:2, 7:6(4) за 1 час и 57 минути.

Така той в пети мач не загуби сет, а на полуфиналите ще се изправи срещу Томаш Бердих. Чехът отстрани Новак Джокович, който се отказа в началото на втория сет, а сега го чака битка с Роджър, от когото има седем поредни загуби.

Днешният двубой между Федерер и Раонич бе повторение на полуфинала в Лондон от миналата година. Развоят обаче бе доста различен. Тогава канадецът спечели в пет сета и стигна до първия си финал на турнир от Големия шлем, където загуби от Анди Мъри.

В мач номер 100 на “Уимбълдън” (89-11) Роджър изнесе поредната си лекция. Гледан от трибуните от тенис легендите Род Лейвър и Кен Розуол, швейцарецът направи 46 печеливши удара и само 9 непредизвикани грешки. Той бе блестящ на сервис, а стигна до първия пробив още в петия гейм, което бе достатъчно за развръзката в първия сет. Втората част той бе още по-убедителен и след два пробива спечели с 6:2.

Нивото на игра на седемкратния шампион на “Ол Ингланд Клъб“ леко спадна в третия сет и Раонич получи някои възможности. Канадецът имаше четири шанса за пробив в осмия гейм, но Федерер ги неутрализира. В последвалия тайбрек Милош поведе с 3:0, но последваха пет поредни точки за съперника и Роджър спечели със 7:4.