Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Безобразен Лудогорец в ШЛ! Дерменджиев вижда ли какво се случва? (видео)

Отборът на Лудогорец стартира участието си в Шампионската лига със загуба. Българският шампион отстъпи с 1:2 като гост на Жалгирис в първи мач от втория предварителен кръг на най-комерсиалния турнир. Реваншът е след седмица в Разград. "Орлите" поведоха в резултата чрез Абел Анисе (18), но допуснаха пълен обрат. Точни за домакините бяха Нюаджи (78) и Куклис (85).

Големият въпрос е вижда ли Георги Дерменджиев какво се случва в отбора и способен ли е да вземе мерки? Защото проблемите са още от пролетта, но в този момент няма промяна. Българският шампион бе безобразен в защита и в центъра на терена и ясно личеше, че голът във втарата на Ренан се печеше. Дерменджиев обаче очевидно не видя проблем в играта и не взе мерки.

Мачът стартира с опасна ситуация пред вратата на българите. В 13-ата минута Шернас стреля с глава, но топката премина над напречната греда.

Пет минути по-късно "зелените" ликуваха. Първото попадение в мача отбеляза Анисе в 18-ата минута. Вандерсон излъга играч на домакините и майсторски изведе своя съотборник на добра позиция. Анисе пое прецизно кълбото и с премерен изстрел не остави шанс на стража на литовците.

В 25-ата минута българският шампион извади голям късмет, тъй като Шернес пропусна да се разпише от два метра на празна врата.

В 33-ата минута Марселиньо сложи топката на главата на Джонатан Кафу, който от удобна позиция не уцели вратата.

В следващите минути домакините сътвориха няколко мелета в наказателното поле, които създадоха доста главоболия на стража Ренан, който в крайна сметка се справи успешно.

Първата опасност през втората част бе пред вратата на Жалгирис. Джоди Лукоки излезе сам срещу вратаря и шутира силно, но право в обесега на стража на домакините, който изби.

В 67-ата минута "орлите" имаха нова добра възможност да отбележат втори гол. Марселиньо отправи топовен изстрел отдалеч, който бе париран от Виткаускас. При добавката Кафу пропусна от удобна позиция, стреляйки в аут.

Десет минути по-късно Климавичиус стреля с глава над напречната греда. Оттук до край на мача "орлите" бяха неузнаваемо слаби.

В 78-ата минута бившият футболист на ЦСКА Серж Нюаджи изравни отблизо, след колективна грешка в отбраната на Лудогорец.

Пет минути преди края на срещата Куклис донесе победата на своя тим с прецизен удар, оформяйки крайното 2:1.

ЖАЛГИРИС - ЛУДОГОРЕЦ 2:1