Кой ще вземе сет на Рафа?

Прицелилият се в първото място в световната ранглиста Рафаел Надал се класира за 1/8-финалите на “Уимбълдън”. В третия кръг поставеният под №4 левичар надигра младия руски талант Карен Хачанов (№30 в схемата) с 6:1, 6:4, 7:6 (3). По този начин Надал продължава напред без загубен сет от началото на турнира. 31-годишният испанец е в серия от 10 поредни победи без загубен сет, след като прегази конкуренцията за рекордна 10-а титла на “Ронал Гарос” миналия месец.

Първият сет в днешния мач приключи след само 23 минути игра, като Хачанов не успя да спечели нито един гейм, в който имаше началния удар. Във втория сет Надал направи пробив в третия гейм и това му бе достатъчно, за да поведе с 2:0 части. Двукратният шампион на “Уимбълдън” (2008, 2010) и носител на 15 титли от “Големия шлем” срещна по-сериозна съпротива в третия сет, но все пак пречупи противника си след тайбрек, в който испанецът контролираше резултата.

На 1/8-финалите Рафа ще има за съперник намиращия се в може би формата на живота си Жил Мюлер. 34-годишният левичар от Люксембург по-рано днес се справи в три сета с Аляж Бедене (Великобритания), а най-тежкият му мач на тазгодишния “Уимбълдън” бе във втория кръг срещу чеха Лукаш Росол, когото Мюлер прекърши след 9:7 в решаващия пети сет. Мюлер има страхотни резултати на трева тази година, като спечели турнира в Хертогенбош и достигна до полуфиналите в “Куинс”, където бе спрян от Марин Чилич.

Жил Мюлер има една победа от пет мача срещу Надал в кариерата си. Единственият му успех срещу испанската суперзвезда е именно на “Уимбълдън” - през 2005 година (6:4, 4:6, 6:3, 6:4). През 2011 двамата отново се срещат в “Ол Ингланд Клъб”, като тогава Рафа печели със 7:6 (6), 7:6 (5), 6:0.