Надал продължава по план в Лондон

Испанецът Рафаел Надал се класира за третия кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън" в Лондон, след като победи с 6:4, 6:2, 7:5 американеца Доналд Йънг.

Двубоят продължи 131 минути, като световният №2 Надал допусна интрига единствено в третия сет, когато се стигна до равенство 5:5, но Йънг допусна да бъде "пробит", след което Рафа взе своето подаване и спечели мача.

Така испанецът успя да преодолее два кръга на "Уимбълдън" едва за втори път от 2011 година, когато за последно достигна до финала на надпреварата.

За място на осминафиналите испанецът ще играе срещу руснака Карен Хачанов.

Полуфиналистът от 2013 година Йежи Янович напомни най-добрите си дни и също продължава напред. Полякът, който е едва 141-и в световната ранглиста в момента, елиминира поставения под №14 Люка Пуй (Франция) със 7:6(4), 7:6(5), 3:6, 6:1 и в четвъртия кръг ще играе срещу друг французин Беноа Пер.

16-ият в схемата Жил Мюлер (Люксембург) пък пласира 45 аса при драматичния си успех над Лукаш Росол (Чехия) със 7:5, 6:7(7), 4:6, 6:3, 9:7 след малко повече от три часа и половина игра.

Следващият съперник на Мюлер ще бъде представителят на домакините Аляж Бедене. Натурализираният словенец за първи път ще играе в трети кръг на "Уимбълдън", след като надделя над Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:3, 3:6, 6:3, 6:3.

В следващия кръг негов съперник ще бъде Карен Хачанов, който е дебютант на "Уимбълдън".