Канада удари Русия и се класира за полуфиналите в Куритиба (видео + снимки)

Канада удари Русия и се класира за полуфиналите в Куритиба (видео  + снимки)

Националният волейболен отбор на Канада се класира на практика за полуфиналите на Световната лига.

Момчетата на френския селекционер Стефан Антига удариха категорично Русия с 3:0 (25:23, 29:27, 25:17) във втория си мач от Група J1 от финалите в бразилския град Куритиба, игран тази вечер пред около 9000 зрители на футболния стадион "Арена да Байшада".

По този начин "кленовите листа" имат 1 победа, 1 загуба, 3 точки и геймово съотношение 4:3, с което на практика се класираха за полуфиналите на турнира. За Русия това бе първа среща и тя все още има шанс за Топ 4 на Лигата. Единствената възможност, при която "Сборная" може да се класира за полуфиналите е при победа с 3:0 гейма в мача си срещу домакините - олимпийските шампиони от Бразилия. Двубоят е утре (6 юли) отново от 21,05 часа българско време.

Благодарение на много силната игра в атака на Шарън Върнън-Евънс Канада измъкна изключително трудно първите два гейма. "Сборная" се опита да го спре с отличния си блок, но и това не помогна. В третия гейм към шоуто на Върнън-Евънс се присъедини и капитана Джон Перин, а Канада спечели с 3:0 след убедителното 25:17.

Най-полезен за канадския тим стана Шарън Върнън-Евънс с 14 точки (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака) за победата. Капитанът Джон Перин (2 блока и 43% ефективност в атака) и Стивън Маар (1 блок и 42% ефективност в атака) добавиха по 12 точки за успеха. За руснаците Егор Клюка завърши със скромните 11 точки.

РУСИЯ - КАНАДА 0:3 (23:25, 27:29, 17:25)
РУСИЯ: Дмитрий Ковальов 4, Максим Жигалов 7, Егор Клюка 11, Дмитрий Волков 8, Илияс Куркаев 8, Вадим Лихощерстов 4 - Роман Мартинюк-либеро (Сергей Антипкин, Егор Фееоктистов, Александър Чефранов 1, Артьом Зеленков-либеро)
Старши-треньор: Сергей Шляпников
КАНАДА: Тайлър Сандърс 1, Шарън Върнън-Евънс 14, Джон Перин 12, Стивън Маар 12, Дейниъл Ван Доорн 6, Грейъм Виграс 5 - Блейър Бан-либеро (Джейсън Де Роко, Артър Шварц, Николас Хоуг)
Старши-треньор: Стефан Антига.

Снимки: FIVB.COM