Бразилия тръгна с фантастична победа над Канада пред 10 000 в Куритиба (видео + снимки)

Олимпийският волейболен шампион Бразилия тръгна с победа на финалите на Световната лига, на които е домакин в Куритиба. Волейболистите на "Селесао" се наложиха над Канада с 3:1 (25:21, 17:25, 25:19, 25:19) в първия си мач от Група J1 на финалния турнир, игран тази вечер пред фантастичните около 10 000 зрители на футболния стадион "Арена да Байшада".

По този начин Бразилия направи сериозна крачка към класиране за полуфиналите. Утре (5 юли) бразилците почиват, докато "кленовите листа" ще играят срещу третия тим в групата - Русия. Срещата е отново от 21,05 часа българско време.

Канада се опита да се бори от последната до последната минута на двубоя. В началото на първия гейм момчетата на френския селекционер Стефан Антига поведоха с 6:2, но впоследствие го загубиха с 21:25. "Кленовите листа" успяха да спечелят втората част с убедителното 25:17 благодарение на капитана Джон Перин и Шарън Върнън-Евънс. В следващите два гейма, обаче, домакините от Бразилия, подкрепяни от невероятната публика, показаха характер в решаващите моменти и се поздравиха с крайната победа с 3:1 след 25:19 и 25:19.

Най-полезен за бразилския тим стана Уолъс Де Соуса с 18 точки (2 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака) за победата. Рикардо Лукарели (1 блок, 1 ас, 48% ефективност в атака и 94% позитивно посрещане) и Лукаш Сааткамп (2 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) добавиха още 12 и 11 точки за успеха. За канадците Грейъм Виграс (3 блока, 1 ас и 69% ефективност в атака) и Джон Перин (1 блок, 1 ас, 38% ефективност в атака и 86% позитивно посрещане) реализираха 15 и 14 точки.

БРАЗИЛИЯ - КАНАДА 3:1 (25:21, 17:25, 25:19, 25:19)
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 4, Уолъс Де Соуса 18, Рикардо Лукарели 12, Маурисио Боржеш 9, Лукаш Сааткамп 11, Маурисио Силва 3 - Талес Хос-либеро (Ренан Буяти, Лукаш Лох)
Старши-треньор: Ренан Дел Зото
КАНАДА: Тайлър Сандърс 1, Шарън Върнън-Евънс 13, Джон Перин 14, Стивън Маар 4, Грейъм Виграс 15, Дейниъл Ван Доорн 7 - Блейър Бан-либеро (Райли Бърнс 2, Николас Хоуг 2, Джейсън Де Роко)
Старши-треньор: Стефан Антига.

СНИМКИ: FIVB.COM