Плишкова с трета титла за сезона

Каролина Плишкова спечели трета титла от началото на годината, след като триумфира на турнира на трева в Ийстборн. На финала 25-годишната чехкиня победи бившата номер 1 в света Каролин Вожняцки с 6:4, 6:4.

Срещата започна равностойно, но постепенно Плишкова започна да контролира събитията на корта. Отлични сервиси, мощни удари от дъното на корта и излизания на мрежата при всяка възможност поставиха датчанката в трудна позиция, като обикновено силната й защита този път не можеше да се справи с атаките на съперничката й. Чехкинята проби за 3:2 и запази аванса си до края на сета, като не оставяше почти никакви шансове на Каролин при свой сервис.

Третата в света завърши първата част с гейм на нула и започна с два поредни гейма при свой начален удар, в които не загуби точка. След някои грешки Плишкова сами си създаде проблеми в шестия гейм, когато трябваше да спасява четири възможности за пробив. Сервисът й обаче бе на ниво и тя се справи. Чехкинята направи пробив за 5:4 и малко по-късно сложи край на мача след 1 час и 22 минути игра.

Плишкова демонстрира отлична форма преди старта на "Уимбълдън", който започва в понеделник. В Лондон тя ще има отлични шансове да атакува първото място в света. В момента тя е трета, но миналата година отпадна във втория кръг на "Ол Ингланд Клъб", а Анжелик Кербер и Симона Халеп стигнаха далеч по-напред.

За Вожняцки това е четвърти пореден загубен финал през този сезон, като единият от тях бе именно от Плишкова в Доха. 26-годишната датчанка игра за първи път на финала в Ийстборн от 2009 г., когато спечели титлата.