Конта отстрани шампионката на "Ролан Гарос"

Британката Йохана Конта отстрани шампионката от "Ролан Гарос" Елена Остапенко (Латвия) със 7:5, 3:6, 6:4 и се класира на четвъртфиналите на турнира на трева в Ийстборн. Там тя ще се изправи срещу номер 1 в световната ранглиста при дамите в момента Анжелик Кербер (Германия).

Повече от 2 часа Конта се мъчи, за да спечели в три сета. Мачът започна със загубен сервис още в първия гейм от британката, която обаче обърна сета. Мачът беше спиран няколко пъти от вчера насам заради дъжд. Германката отнесе доста по-лесно Лара Арубарена Весино (Испания) с 6:2, 6:1 точно за 62 минути. Кербер с лекота направи по два пробива във всеки сет, за да преодолее доста по-неопитната си противничка.

Хедър Уотсън, друга представителка на Великобритания, победи Анастасия Павлюченкова от Русия с 6:4, 6:3. 7-ата в схемата Светлана Кузнецова от Русия отстрани 9-ата Кристина Младенович от Франция с 6:4, 2:6, 6:3. Барбора Стрицова (Чехия) отстрани Лорън Дейвис (САЩ) със 7:5, 6:2.