Джокович спечели желаната титла преди "Уимбълдън"

Новак Джокович победи Гаел Монфис с 6:3, 6:4 за час и 17 минути и спечели титлата на тенис турнира от сериите АТР250 в Ийстборн.

За първи път от 2010 година сърбинът ще участва на “Уимбълдън” със само две титли на сметката си през сезона, като той спечели финала в Доха в самото начало на 2017-а след трисетов успех над Анди Мъри, а после отстъпи на Александър Зверев в битката за отличието на “Мастърс”-а в Рим. Джокера записа и 14-и успех в 14-ия си мач срещу Гаел Монфис, който изобщо не бе сигурен, че ще излезе на корта в Ийстборн, защото получи контузия в коляното.

В крайна сметка той отстъпи на по-високопоставения си съперник, като бе пробит още в първия гейм на първия сет и после го предаде също от свое подаване. Във втората част пък Джокович се възползва още от първия си мач-бол в десетия гейм и си узакони победата също с пробив.

Така Ноле спечели титла точно преди началото на “Уимбълдън” и извлече максимума от авантюрата си в Ийстборн, тъй като едва за осми път в кариерата си участва в турнир от сериите АТР250, а и от 2010 година не бе играл на събитие между “Ролан Гарос” и “Уимбълдън”. От 19 години няма човек, който да печели титла в седмицата преди Голям шлем и след това да стига до крайния успех във въпросния престижен турнир. Трофеят е първи на трева в колекцията на Джокович извън трите му триумфа на "Уимбълдън".