Норвегия и Швеция не се победиха в Осло (видео)

Отборите на Норвегия и Швеция завършиха 1:1 в контрола, играна пред 12 000 зрители на стадион "Улевал" в Осло. Скандинавското дерби предложи интересен футбол и доста голови положения пред двете врати. Домакините поведоха с попадение на Мохамед Елионуси, но Самуел Арментерос изравни в края.

Съперниците излязоха с доста промени в съставите в сравнение с мачовете им от световните квалификации преди няколко дни. Норвежците, които са водени от бившия шведски селекционер Ларс Лагербак, бяха по-активни до почивката и закономерно поведоха с попадение на Елионуси. В 54-ата минута футболистът на Базел стреля от границата на наказателното поле и топката мина между краката на вратаря Ниланд. Шведите заиграха на по-високи обороти през второто полувреме и в 81-ата минута Арментерос изравни с глава след центриране от корнер.

"Тре кронур" е съперник на България в квалификациите за Мондиал 2018. На 31 август скандинавците гостуват на "Васил Левски".

НОРВЕГИЯ - ШВЕЦИЯ 1:1
1:0 М. Елионуси (45)
1:1 С. Арментерос (81)