Русия разгроми Унгария в контрола

Националите на Русия разгромиха с 3:0 отбора на Унгария като гост на стадион “Групама Арена” в Будапеща. Двубоят беше част от подготовката на “сборная” за турнира за Купата на конфедерациите, който по традиция предшества световното първенство, на което домакин догодина ще бъде Русия.

Резултатът в Будапеща беше открит от Фьодор Смолов след самостоятелна акция в 20-ата минута. Автогол на унгарския нападател Мартон Епел удвои аванса на Русия малко преди края на първото полувреме. В 89-ата минута Дмитрий Полоз оформи крайния резултат. Лошата новина за Русия беше тежката контузия, която получи Роман Зобнин. Той е със съмнения за увредени връзки на коляното.

Следващата контрола на Русия е на 9 юни в Москва срещу Чили.