Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Надал всъщност е бил и по-доминиращ на “Ролан Гарос”

Рафаел Надал загуби само пет гейма при разгрома над Роберто Баутиста-Агут (17-и поставен в схемата) по пътя си към четвъртфиналите на “Ролан Гарос”. Големият фаворит за трофея преди това бе унищожил Николоз Басилашвили с 6:0, 6:1, 6:0 и общо досега в турнира от Големия шлем в Париж е “дал” само 20 гейма на противниците си.

Доминацията му е впечатляваща, но статистиката показва, че през 2012 година на “Ролан Гарос” Надал всъщност е бил загубил само 19 гейма до фазата на четвъртфиналите (и след това още само 16 до финала, където пък побеждава Новак Джокович и губи единствения си сет).

Срещу испанци пък Матадора продължава да няма особени проблеми - победата над Баутиста-Агут бе номер 20 в 23-ия мач срещу сънародници, а той също така изравни постижението на Роджър Федерер от 11 участия на 1/4-финал в Париж (Новак Джокович също има възможността да запише 11-а поява на този етап от турнира).