Радванска осъществи обрат в Париж

Деветата поставена в схемата при дамите на тенис турнира от Големия шлем “Ролан Гарос” Агниешка Радванска се класира на 1/16-финалите (3 кръг) в Париж след осъществен обрат срещу белгийската квалификантка Алисън ван Айтванк - 6:7(3), 6:2, 6:3 за 2 часа и 25 минути игра.

Така полякинята си осигури участие в третия кръг, където ще има интересен дуел с представителката на домакините Ализе Корне, която поднесе мини-изненада с елиминирането на 20-ата в схемата Барбора Стрицова - 6:4, 6:1 за час и 50 минути.

Радванска започна лошо и допусна пробив още в първия гейм, след което двете си размениха по един брейк, преди полякинята да изравни на 5:5 с второ спечелване на сервиса на опонентката си. В тайбрека пък три мини-пробива бяха достатъчни на Ван Айтванк, но тя самата пък допусна по два пробива в следващите два сета и в крайна сметка беше елиминирана.

26-ата в схемата Даря Касаткина срази със 7:6(1), 6:4 чехкинята Маркета Дондрусова и също се класира за третия кръг на “Ролан Гарос”. В най-бързия мач за деня - само 68 минути - полякинята Магда Линете победи с 6:0, 7:5 поставената под номер 29 Ана Конджух от Хърватия.