Мъри мачка, Стойчо пада в Казахстан (видео)

Победителят в последните три издания на казахстанската Премиер лига - Астана, записа нов успех в шампионата. В двубой от 15-ия кръг воденият от Станимир Стоилов отбор спечели с категоричното 4:1 домакинството си на Шахтьор (Караганди).

Първенецът реши всичко в своя полза още до 24-ата минута, когато вече имаше аванс от три гола. Над всички в селекцията на Стоилов бе нападателят Жуниор Кабананга, който реализира хеттрик (10’, 20’и 55’). Между втория и третия му гол едно попадение добави Серикзан Мужиков (24’).

В друга среща от кръга Кайсар на Стойчо Младенов отстъпи с 1:2 на Кайрат пред собствена публика. Двубоят започна отлично за Екзекутора на Ливърпул, чийто тим поведе още в 9-ата минута чрез Матиас Курьор. С попадения на Исламхан (32’) и Гоху (36’) обаче трите точки отидоха в актива на гостите от Алмати.

В класирането Астана продължава да бъде еднолично на върха с 33 точки на сметката си и четири аванс пред втория Ордабаси. Мъри и компания обаче имат мач по-малко от тима на Преслав Йорданов, който по-рано днес победи с 2:1 като гост Цветан Генков и неговия Окжетпес. Кайсар на Младенов пък е шести с 18-точки на сметката си.