Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Мъри спечели сблъсъка с Херо в Казахстан (видео)

Отборът на Астана се наложи над Иртиш с 2:0 в среща от 12-ия кръг на първенството на Казахстан. Това бе своеобразен сблъсък между двама от българските треньори там в лицето на Станимир Стоилов и Димитър Димитров, като Мъри надделя над Херо.

Домакините поведоха в резултата още в 13-ата минута с попадение на роман Муртазаев. В 79-ата минута пък Дидар Жалмукан окончателно подпечата успеха на своя тим с втори гол.

След тази победа Астана продължава да води във временното класиране с 27 точки, като има и мач по-малко в актива си. Иртиш пък остава на 5-ото място с 20 спечелени точки до момента.