Гол в продълженията сложи край на “черната” серия на Стойчо

С късен гол в даденото от главния съдия продължение Кайсар сложи край на “черната” си серия от седем поредни срещи без победа. Воденият от Стойчо Младенов отбор победи драматично с 3:2 като домакин Актобе в двубой от 12-ия кръг на казахстанската Премиер лига.

Срещата започна чудесно за тима на българския специалист, който на почивката имаше комфортен аванс след попаденията на Володимир Аржанов в 16-ата и 41-ата минута. След подновяването на играта обаче, само в рамките на 6 минути - между 50-ата и 56-ата, Жуниор Витор и Игор Зенкович възстановиха равенството.

Кайсар стигна до така жадуваните три точки дълбоко в продължението на редовното време с гол на Максат Байжанов. Победата на домашна сцена със сигурност ще внесе спокойствие в редиците на Стойчо Младенов. Тимът му запази шестата си позиция в класирането с актив от 15 точки. Лидер е Астана, който има 24 на сметката си. И Кайсар, и Астана обаче са с мач по-малко.