Борнемут и Стоук си осигуриха оставане във Висша лига

Борнемут и Стоук си осигуриха оставане във Висшата лига и за следващия сезон, след като завършиха 2:2 на "Виталити Стейдиъм". Автогол на Мусе даде преднина на гостите в 33-ата минута, а Станислас изравни след около час игра. Диуф отново изведе отбора на Марк Хюз напред в резултата преди Джошуа Кинг да изравни.

Борнемут започна по-активно двубоя и в 21-ата минута можеше да поведе. Тогава мощен шут на Адам Смит се отби от горната греда, а Мусе не успя да насочи топката добре при добавката. След половин час игра гостите стигнаха до отлична възможност. След ъглов удар Миниеса бе близо до откриване на резултата, но Артур Боруц се намеси отлично. Малко по-късно "грънчарите" се разписаха. Защитата на домакините отново имаше проблеми при ъглов удар. Нападателят на Борнемут Лис Мусе си отбеляза автогол, след като бе притиснат от Джеф Камерън. 21-годишният французин бе титуляр за тима си за първи път този сезон. За Стоук това бе първи гол при гостуване след 628 минути без попадение.

Марко Арнаутович пропусна да удвои аванса на тима на Марк Хюз в 60-ата минута, след като негов удар с глава отблизо не намери целта. Секунди по-късно гостите бяха наказани. Адам Смит проби по дясното крило и пусна остра топка в наказателното поле, Джошуа Кинг я пропусна, а Жуниор Станислас я прати в мрежата. Стоук поведе отново в 73-ата минута, когато Маме Диуф отбеляза първия си гол от май. Борнемут обаче не се предаде и намиращият се в блестяща форма Кинг отбеляза 16-ото си попадение за сезона. Адам Смит отново бе в основата на атаката, удар с глава на Макс Градел се отклонява от крака на Кинг и след това от Райън Шоукрос преди да се озове в мрежата.