Борнемут с исторически успех (видео)

Борнемут си гарантира най-високо класиране в първенството в 118-годишната си история, след като спечели с 2:1 домакинството си на Бърнли. Бившият играч на гостите Жуниор Станислас откри резултата в 25-ата минута. Той получи подаване от Кук, овладя на гърди, надбяга защитата и хладнокръвно прати топката в мрежата. Сам Воукс изравни седем минути преди края, но две минути по-късно Джошуа Кинг направи 2:1, възползвайки се от ниско центриране на Фрейзър.

Победата изкачи Борнемут до 10-о място с актив от 45 точки, като тимът изпревари шампиона Лестър. Бърнли е на шест точки от 18-ия Хъл, който е с два мача по-малко. Тимът на Шон Дайч обаче има далеч по-добра голова разлика и няма реални притеснения за мястото си в елита.