Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

"Жълтата подводница" изплува на 4 точки пред Атлетик Билбао

Виляреал постигна ценен успех с 3:1 у дома над Атлетик Билбао в първия мач от 31-ия кръг в Примера дивисион и се укрепи на петото място във временното класиране, като води с 4 точки пред днешния си съперник, който върви на шесто място с актив от 50. Петото място е изключително важно, тъй като дава директна квота за турнира Лига Европа.

Още в 17-ата минута Виктор Руис изведе домакините напред, но три минути по-късно Емерик Лапорт изравни.

В началото на второто полувреме "Жълтата подводница" отново излезе напред в резултата благодарение на попадение на Седрик Бакамбю. В 58-ата Адриан Лопес се разписа за 3:1. В 71-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като авторът на първия гол Руис беше изгонен, но въпреки това успяха да опазят благоприятния резултат.