Милан съсипа Интер в последната секунда (видео+галерия)

Отборът Милан си върна на Интер за есенното дерби в исторически мач от 32-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" стигнаха до равенството 2:2 в 97-ата минута, след като преди това губеха до 83-ата минута с два гола. Попадения на централните защитници Алесио Романьоли и Кристиян Сапата шокираха "нерадзурите", които водеха на почивката след голове на Антонио Кандрева (38) и Мауро Икарди (44).  Първият мач през ноември отново завърши 2:2, но тогава гол в 95-ата минута отбеляза Иван Перешич.

Попадението на Сапата остави преднината от две точки на Милан в битката с Интер за място в Лига Европа. "Росонерите" са шести, като имат 58 точки, докато "нерадзурите" с 56 точки са седми.

Стефано Пиоли заложи на 4-2-3-1, като Роберто Галярдини, Юто Нагатомо и Жоао Марио се завърнаха от първата минута, заменяйки Евер Банега, Жейсон Мурийо и Кристиян Ансалди, които бяха титуляри при загубата с 1:2 от Кротоне.

Винченцо Монтела разчиташе на 4-3-3, като единствено наказаният Марио Пашалич бе заменен от Матиас Фернандес. Останалите 10 футболисти бяха са същите, които донесоха победата с 4:0 над Палермо.

Интер - Милан Двубоят бе исторически поради няколко причини. За първи път се игра от 13:30 часа българско време, а също така за първи път дербито на Милано има китайски собственици и от двете страни. Освен това постави рекорд по приходи в Серия "А", като шефовете на "нерадзурите" прибраха 4,2 милиона евро от продажбата на билети, подобрявайки своя собствен рекорд от 3,9 милиона евро, който бе поставен при победа с 2:1 над Ювентус през септември 2016 година.

Мачът е на път да стане най-гладената футболна среща в история, като по първоначални данни - 862 милиона от цял свят ще седнат пред телевизорите, а 566 милиона се очаква да бъдат от Китай. Всичко това e предвид новите собственици на грандовете от Милано.

Интер - Милан Срещата започна при невероятна атмосфера и страхотни хореографии от "Курва Суд" и "Курва Норд".

Още в 90-ата секунда Милан пропусна отлична възможност. Първо Деулофеу бе спрян, след като се забави, след това удар на Фернандес бе избит, а при третия опит на Куцка, топката попадна в Бака, който от пет метра стреля над гредата. В шестата минута пробив на Жоао Марио завърши с пропуск на Мауро Икарди. Опасен удар на Сусо в 14-ата минута бе избит от Ханданович в ъглов удар. При последвалото разиграване Деулофеу удари лявата греда на словенския вратар.

"Нерадзурите" владееха инициативата, докато на контраатака "росонерите" пропуснаха да поведат в 33-ата минута. Бързият Деулофеу надбяга Медел, но останал сам срещу Ханданович, стражът го спря.

Интер - Милан Две минути по-късно Кандрева изправи 60 000 на крака. Крилото получи дълга топка от Галярдини, като надбяга Де Шильо и от малък ъгъл прехвърли Донарума. Той вкара и в първото дерби през есента, като за последно Диего Милито през сезон 2011/2012 се бе разписвал в двете дербита за сезона.

Минута преди края Калабрия сбърка, Иван Перешич проби отляво и центрира остро, а Икарди без проблем даде сериозна преднина на Интер с 21-ия си гол за сезона. Интересното е, че това е първото му попадение срещу Милан от девет мача.

Интер - Милан Втората част започна с хубава задна ножица на Куцка в ръцете на Ханданович и два пропуска на Перешич, който можеше да направи 3:0. Мануел Локатели замени Куцка в 56-ата минута. Медел спря Бака с отличен шпагат, а в 66-ата минута Ханданович със страхотен рефлекс спря Деулофеу, който стреля в долния ляв ъгъл на вратата. Едер замени Перешич веднага след това.

Интер - Милан Ханданович отново действа по-бързо от Бака в 72-ата минута, когато нападателят се забави. Соса се контузи и Джанлука Лападула влезе в игра, като "росонерите" започнаха да играят с двама чисти нападатели, но много трудно стигаха до положения.

Интер - Милан Милан започна да атакува още повече, като в игра влезе и Лукас Окампус. Играчите на Пиоли видимо изморени се прибраха да бранят резултата, като не позволяваха на своите съперници да имат голови положения. Така се стигна до 83-ата минута, когато Сусо центрира отдясно, а Романьоли изпревари Миранда и намали.

Попадението вдъхна  увереност на играчите в бяло, които започнаха да атакуват още повече. Реферът Орсато даде шестминутно продъление, а Джонатан Биабиани пропусна отлична възможност в четвъртата минута на продължението.

Последваха две опасни центрирани без резултат в наказателното поле на Ханданович. Последва нов корнер няколко секунди преди края. При центрирането Бака игра с глава, а сънародникът му Сапата на задната греда удари топката с левия крак. Коженото кълбо се отби в горната греда и тупна зад голлинията, преди защитник на Интер да изчисти, но Орсато правилно отсъди гол и свири край на срещата, като шокира тифозите и футболистите на Интер, а прати в екстаз феновете и играчите на Милан.
Интер - Милан
Капитанът Икарди, който мечтаеше да донесе победата над Милан, се просълзи, докато тифозите на "росонерите" пееха с пълен глас, след като плачеха през есента. Така първото дерби в китайската ера завърши, както и последното на ерата на Силвио Берлускони - 2:2, а емоциите бяха безброй от първата до последната минута.
Интер - Милан Интер в четвърти пореден мач остана без победа, а Милан в четвърти пореден мач е без поражение в първенството.

Интер - Милан За първи път от сезон 1998/1999 година дербито завършва 2:2 и в двата мача за сезона. Интересното е, че през този период са играни над 40 сблъсъци между двата градна, като само веднъж бе завърши 2:2 - януари 2001 година.

Днешното равенство бе 66-то в историята на този голям сблъсък от 218 мача, а Интер остана със 77 победи срещу 75 победи на Милан.