Съдбата на Фасоне е свързана с миланското дерби

Миланското дерби между Интер и Милан явно е част от съдбата на новия изпълнителен директор на "росонерите" Марко Фасоне. Новият силен човек в ръководството на "червено-черните" днес дебютира начело на клуба срещу "нерадзурите" в градското дерби. Двубоят бе изключително инфарктен и завърши 2:2, след като Милан изравни в 97-ата минута с гол на Кристиан Сапата, а до 83-ата минута губеше с 0:2.

Бившият шеф на Интер прекрати кариерата си при "черно-сините" след дербито през септември 2015 година. Тогава Интер спечели с 1:0 с гол на Фреди Гуарин. Фасоне, който прекара три години в управата на Интер, бе избран лично от Масимо Морати, но след идването на Ерик Тохир напусна. Той е работил още в Ювентус и Наполи, а преди това бе съдия.

Именно като четвърти съдия в кариерата си има едно дерби на "Сан Сиро". Става въпрос за първия мач от Купата на Италия между Милан и Интер през 2000 година. Двубоят завърши с успех за "нерадзурите" с 3:2, след като Кристиан Виери, Кларънс Зеедорф и Адриан Муту се разписаха за "нерадзурите", докато Андрий Шевченко отбеляза и двата гола за "росонерите".