Бранко Грозданов и Равена тръгнаха с победа в плейофите за 5-о място (видео)

Волейболният национал Бранимир Грозданов и неговият Бундже (Равена) започнаха с победа в плейофите за 5-о място в италианската Суперлига, даващо квота за евротурнирите през следващия сезон. Волейболистите на Равена надиграха като гости Тонно Калипо Калабрия (Вибо Валентия) с 3:1 (28:26, 25:14, 21:25, 28:26) в първи мач от 1/4-финалните плейофи в тази фаза на първенството, игран снощи пред около 1100 зрители в зала "Пала Валентия".

Така Равена поведе с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 успеха от 5 мача. Втората среща между двата тима е в понеделник (3 април) от 21,30 часа българско време в Равена.

Бранко Грозданов влезе за малко в игра за гостите в края на четвъртия гейм, като се отчете с един ас и две посрещнати топки. Страхотен мач за Равена изигра пуерториканският диагонал Морис Торес, който заби 34 точки (2 блока, 2 аса и 73% ефективност в атака) и напълно заслужено бе определен за най-полезен играч (MVP) на мача. За домакините от Вибо Валентия словакът Петер Михалович реализира 20 точки.

ТОННО КАЛИПО КАЛАБРИЯ (ВИБО ВАЛЕНТИЯ) - БУНДЖЕ (РАВЕНА) 1:3 (26:28, 14:25, 25:21, 26:28)
ВИБО ВАЛЕНТИЯ: Мануел Косчионе 1, Петер Михалович 20, Баптист Гейлер 10, Тиаго Алвеш 1, Енрико Диамантини 12, Дейвид Коща 12 - Давиде Мара-либеро (Франческо Корадо, Грациано Макароне)
Старши-треньор: Валдо Кантор
РАВЕНА: Джакомо Леони 1, Морис Торес 34, Маартен Ван Гардерен 18, Жулиен Линеел 9, Фабио Ричи 8, Елиа Боси 9 - Рикардо Гой-либеро (Джакомо Рафаели 5, Стефано Маркини, БРАНИМИР ГРОЗДАНОВ 1)
Старши-треньор: Фабио Соли.