Ейбар отне мечтата на Виляреал след схватка с пет гола (видео)

Отборът на Ейбар продължи стабилните си изяви в Ла Лига и записа изненадваща победа при гостуването си на Виляреал в двубой от 29-ия кръг. Баските се наложиха с 3:2, след като изоставаха с 0:1 на почивката. Попадения на Педро Леон (48 - дузпа), Кике Гарсия (54) и Такаши Инуи (78) прибавиха точките към актива на "синьо-червените". За виляреалци на два пъти точен беше Роберто Сориано (18 и 88). Загубата на практика лиши "подводницата" от мечтата "Шампионска лига".

Тимът на Фран Ескриба започна силно в търсене на гол. В петата минута Андрес Фернандес се справи с удар на Серхи Енрик след контра на баските. "Жълтите" откриха резултата в 18-ата минута. Бруно центрира към втората греда, където Роберто Сориано изпревари Андер Капа и стреля неспасяемо по диагонала - 1:0. В 26-ата домакините изпълниха бързо статично положение и Роберто Солдадо шутира мощно от 22 метра и нацели напречната греда. Две минути по-късно Педро Леон стреля опасно от пряк свободен удар и сантиметри го разделиха от целта.

Второто полувреме започна със спорна дузпа за гостите от "Ипуруа". Кике Гарсия се строполи на земята и съдията посочи бялата точка. Педро Леон стреля уверено и отбеляза за 1:1. В 54-ата "синьо-червените" на Хосе Луис Мендилибар направиха пълен обрат. Ейбар разви скоростна контра, Анаиц Арбийя центрира отдясно и Кике отбеляза отблизо на първа греда с насочване от въздуха - 1:2.

"Подводницата" натисна, но отново се пропука отзад. В 78-ата минута Такаши Инуи открадна топката и я прати към сглобката по много красив начин - 1:3. Домакините стигнаха до втори гол, но твърде късно. В 88-ата минута Роберто Сориано реализира от седем метра, след като топката мина лесно през Иван Рамис. До края нищо не се промени.

Така Виляреал остана на седем точки от четвъртия Атлетико Мадрид преди срещата на "дюшекчиите". Ейбар чука на вратата на зона "Лига Европа".