Леверкузен стъпка "лилиите" и излезе от летаргията (видео)

След поредни мача без победа в Бундеслигата Байер (Леверкузен) не допусна изненада и срази последния в класирането Дармщат 98 с 2:0 като гост. Считаният за ново попълнение на Байерн (Мюнхен) Юлиан Брант вкара първия гол в 15-ата минута, а в 56-ата Кевин Фоланд реализира другия. Домакините удариха греда чрез Марио Вранчич малко преди почивката, но усилията им не стигнаха за нещо повече.

С този успех Леверкузен се върна в играта за участие в Лига Европа. Разликата с шестия Херта (Берлин) вече е само 5 точки, а до края остават седем кръга.

В същото време Дармщат е обречен, тъй като е на цели 14 точки от спасението.