Хихон остава в играта след три гола за 7 минути (видео)

Спортинг Хихон пребори Гранада с 3:1 в битката на живот и смърт на дъното в Примера дивисион и продължава да има шансове за оцеляване. Десет кръга преди края спасителната линия е на 5 точки. Под астурийците в класирането са само днешният съперник Гранада и Осасуна, който изглежда обречен.

Обречени щяха да са и футболистите на Руби, защото до 60-ата минута те губеха с 0:1 след попадение на Сверир Инги Ингасон (50'). След това обаче, в рамките на седем минути, домакините сътвориха зрелищен обрат след голове на Ласина Траоре, Жан-Силвен Бабин и Карлос Кармона. Успехът можеше да бъде още по-категоричен, но в 82-ата минута авторът на първото попадение за Спортинг Траоре пропусна дузпа.

Плюсът на Хихон е, че в директните битки има по-добри показатели както от Гранада, така и от Леганес, който засега е първият над чертата.