Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Барса се позабавлява, мушна 6 и спести сили (видео + галерия)

Шампионът на Испания Барселона записа очаквана убедителна победа с 6:1 над Спортинг Хихон в среща от междинния 25-и кръг на Ла Лига, играна пред малко над 55 хиляди зрители на "Камп Ноу". Лионел Меси (9), Хуан Родригес (11 - автогол), Луис Суарес (27), Пако Алкасер (49), Неймар (65) и Иван Ракитич (87) оформиха разгрома. С успеха Барса временно задмина Реал Мадрид във временното класиране, но "белите" имат два мача по-малко. Домакините спестиха енергия преди предстоящите важни сблъсъци.

Неизменните Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар отново поведоха нападението на каталунския тим. Луис Енрике предпочете схема 3-4-3, както срещу Атлетико Мадрид. В защитната фаза Серхио Бускетс влизаше като четвърти бранител. Рафиня Алкантара и Денис Суарес получиха шанс за изява. Руби избра 4-2-3-1 с Карлос Кастро в най-предни позиции.

Барселона - Спортинг В третата минута Рафиня отправи фалцов изстрел, при който топката профуча покрай вратата. В деветата Хавиер Масчерано хвърли далечен висок пас, Меси се отскубна от отбраната и с глава прехвърли излезлия напред Иван Куеяр - 1:0. Стотина секунди по-късно публиката на стадиона видя нов гол. Неймар намери Луис Суарес, той финтира вратаря и насочи към вратата, а Хуан Родригес си отбеляза автогол в опит да изчисти - 2:0.

Видимо интригата се изпари 80 минути преди края на срещата. В 21-ата Бурги блесна с хубав извеждащ пас, Серхио Алварес стреля по земята, топката се отби от гредата и Карлос Кастро опъна мрежата с удар от три метра. Шест минути по-късно Ел Пистолеро Луис Суарес реализира страхотен гол. Жан-Силвен Бабин изби с глава, а уругвайският голов хищник намери прекрасно топката от въздуха и изпрати бомба от около 15 метра - 3:1.

Барселона - Спортинг В 42-ата Бурги направи забележителен рейд, влезе в наказателното поле и стреля, но Марк-Андре тер Стеген изби. Минута по-късно Неймар получи огромно пространство отляво, нахлу в наказателното поле и избра нисък удар - Пичу Куеяр изби с крак.

На почивката Луис Енрике извади Луис Суарес и вкара в игра Пако Алкасер. Само четири минути след появяването си бившият играч на Валенсия опъна мрежата с едва втория си шампионатен гол. Меси отне топката и я сервира на дузпата, откъдето Пако завъртя кълбото в левия ъгъл на вратаря - 4:1. Десет минути по-късно Лео копна топката над стената от 19-метров фал, а тя кацна точно върху дясната сглобка на стража с риск да се спука. В 61-ата минута Меси напусна игра за сметка на Андре Гомеш.

Барселона - Спортинг В 65-ата Неймар реализира пети гол за "лос кулес" след технично изпълнение от пряк свободен удар. Бразилецът прехвърли стената и оплете топката в мрежата заедно с вратаря Куеяр. Каталунският тим продължи да плете атаки срещу скромния съперник и да се забавлява. В 78-ата Иван Ракитич и Денис Суарес разиграха атрактивно, хърватинът стреля ниско, а стражът на гостите от "Ел Молинон" се протегна и закачи топката, за да излезе в корнер. В 87-ата Ракитич и Сержи Роберто направиха двойно подаване и хърватинът реализира със страховит удар от малък ъгъл, който не остави шансове на вратаря - 6:1.

Барселона - Спортинг Следващите два мача на Барса отново са у дома. В събота на "Камп Ноу" пристига Селта. Идната сряда "лос блаугранас" ще се опитат да направят истинско чудо, тъй като се нуждаят от наглед невъзможните 5 гола разлика срещу Пари Сен Жермен.