Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

0:0 за Леганес и Малага (видео)

Леганес и Малага направиха безлично 0:0, но могат да са доволни, защото взеха по една точка в борбата за спасение в Примера дивисион. Този резултат им гарантира отдалечаване на съответно седем и осем точки от опасната зона. Другият плюс е, че по-късно днес два от тимовете под чертата - Спортинг Хихон и Гранада играят един срещу друг. Последният Осасуна отдавна прави планове за втория ешелон, тъй като вече е на 15 точки от спасението.

На "Мунисипал де Бутарке" Леганес доминираше през почти цялата среща и на няколко пъти Карлос Камени трябваше да се намесва отлично. В 70-ата минута пък гредата помогна на Малага след центриране на Диего Рико. Към края на мача обаче гостуващият отбор създаде две много добри възможности. В 78-ата минута Кеко се размина на сантиметри с гола, а в 84-ата минута Начо Камачо се извиси и заби топката с глава, но точно преди влизането й в мрежата Яго Ерерин протегна ръка и отрази.