Леганес изпусна победата на "Санчес Писхуан", Севиля мислеше за Лестър (видео)

Отборите на Севиля и Леганес направиха 1:1 в среща от 27-ия кръг на Примера дивисион. Любопитното е, че гостите от Кастийя изпуснаха немалко изгодни възможности за още един гол. Габриел откри резултата в третата минута, а Стеван Йоветич изравни в 43-ата. Това е второ поредно равенство за андалусците в Ла Лига, което отдалечава севилци от върха в Испания. Нервионци определено играха с мисълта за предстоящия мач с Лестър в Шампионската лига.

Гостите от "Бутарке" шокираха с ранен гол. В третата минута те разкъсаха отбраната на южняците, Набил Ел Зар получи на втората греда, центрира ниско и на ръба на малкото наказателно поле Габриел отклони в мрежата с атрактивно насочване с пета - 0:1. Съставът на Хорхе Сампаоли отговори с удар на Хоакин Корея с глава в шестата минута. Аржентинецът насочи от шест метра, пращайки кълбото над гредата.

В десетата момчетата на Асиер Гаритано изпуснаха да отбележат втори гол. Ел Зар беше изведен лице в лице със Серхио Рико, но копна топката и тя се оказа прекалено висока. В 14-ата Мартин Монтовани също получи възможност за шут - в ръцете на вратаря. В 32-ата страничният рефер вдигна флага за засада и така правилно не зачете гол на Франко Васкес. В 43-ата Стеван Йоветич избяга хитро от защитниците чрез двойно подаване и сам срещу Яго Ерерин не сгреши: първо го преодоля, а след това отблизо чукна в мрежата - 1:1.

След почивката Лега продължи да играе остро в атака, докато акциите в бяло-червено не бяха достатъчно опасни. В 55-ата минута Мигел Гереро шутира от въздуха извън целта, когато имаше всички шансове да се разпише. В 62-ата Александър Шимановски стреля прекалено високо. В 70-ата Лусиано копна ювелирно топката от 25 метра, прехвърли Серхио Рико, кълбото имаше необходимата височина, но излезе встрани. В 81-ата "лос пепинерос" направиха пореден пропуск: от много добра позиция Дарвин Мачис шутира неточно по диагонала, а Лусиано го упрекна, че не е предпочел подаване.

Във вторник вечер Севиля гостува на Лестър след победа с 2:1 на "Рамон Санчес Писхуан". Леганес спечели ценна точка в битката за оцеляване.