Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Ради Цонев се завърна с асистенция, Лече се качи на върха

Бившият младежки национал Радослав Цонев се завърна в титулярния състав на Лече при победата с 1:0 над Катаня от 29-ия кръг на Лега Про - група С, третото ниво на италианския футбол. Той дори се отчете с асистенцията за попадението на Коста Ферейра в 51-ата минута. Юношата на Левски първо получи подаване от Ферейра, след което се пребори с трима противникови футболисти, върна топката към португалеца, който с удар от 20 метра прати топката в мрежата на Писери. Голът бе негов първи за сезона.

Близнакът на Борислав Цонев игра до 91-ата минута, когато бе заменен от Маймоне. Той бе  изпратен с аплодисменти от 12 000 тифози на "Виа дел Маре". Това бе първи мач като титуляр за Цонев от шест двубоя. За последно той започна срещата от първата минута при победата с 3:1 над Мелфи на 21 януари.

Талантът има 18 мача и три гола от началото на сезона, а Лече се върна на първо място с 61 точки. Отборът на Фоджа е с 59 точки, но с мач по-малко, тъй като утре гостува на Монополи.

Българският бранител Живко Атанасов игра пълни 90 минути за Юве Стабия при поражението с 0:1 от Паганезе. Тимът на Атанасов остана на четвърто място с 49 точки.