Тимовете на Цонев и Атанасов с важни победи в Италия

Отборът на Радослав Цонев Лече постигна много важна победа по пътя към завръщане в Серия "Б". "Джалоросите" победиха с 2:1 Реджина в гостуването си от 26-ия кръг на Лега Про - група С, третото ниво на италианския футбол. Маркони даде аванс за бившия тим на Валери Божинов и Антонио Вутов в 21-ата минута, но Корали в 28-ата минута изравни. Веднага след почивката Доумбия донесе трите точки на Лече.

Бившият младежки национал остана на пейката през всичките 90 минути. Победата бе под номер 16 за южняците, които останаха на върха на класирането с 55 точки. Основният конкурент Фоджа е на второ място с 53 точки, докато Матера с 49 е на трето място.

Четвърти в класирането остана Юве Стабия на Живко Атанасов. Бранителят игра пълни 90 минути при победата с 1:0 в гостуването на Вибонесе, като се отличи с жълт картон. Отборът му има 48 точки, а той тръгва за България, където през седмицата трябва да играе в двустранната игра на националния отбор на "трикольорите" с младежите.