Марсилия громи на "Велодром" (видео)

Олимпик Марсилия изигра един от най-добрите си мачове през сезона и разгроми гостуващия Анже с 3:0. Два гола на Флориан Товен и попадение на Реми Кабела донесоха убедителния успеха на тима, воден от Руди Гарсия. Марсилци вече са на 5-о място в класирането, като изпревариха Бордо, а Анже завършва първата половина от таблицата.

Товен откри резултата в 9-ата минута с много красиво изпълнение от фаул. Всички очакваха удар на Димитри Пайе, но вместо това Товен изстреля истински снаряд и вратарят на Анже Матийо Мишел само проследи пътя на топката към мрежата.
В средата на полувремето домакините отнеха топката в собствената си половина, последва светкавична контра и пас на Пайе към Реми Кабела, който финтира Мишел и спокойно покачи на 2:0.

Марсилия направи много пропуски до края на мача, но все пак феновете на "Велодром" видях още един гол. Негов автор стана отново Флориан Товен, който се възползва от подаване на Морган Сансон и фиксира крайното 3:0 в 77-ата минута.