Олимпик показа ново лице, но загуби и от Монако в Марсилия (видео)

Три дни след унизителната загуба с 1:5 от Пари Сен Жермен на "Велодром" в мач от първенството, Олимпик (Марсилия) показа друго лице срещу лидера Монако в 1/8-финален сблъсък за Купата на Франция, но отстъпи с 3:4 след продължения.

Домакините не могат да се срамуват от представянето си срещу Монако, който изигра своя мач номер 44 през сезона и все още е теоретично в борбата за спечелване на четири трофея.

Очакванията за зрелищен двубой се оправдаха. Гостите поведоха в 19-та минута след нелеп автогол на Йоан Пеле. Домакините намериха отговор още преди почивката, като в 43-ата минута завърналията се на "Велодром" френски национал Димитри Пайе направи 1:1 след подаване от Флориан Товен.

Монако отново излезе напред в резултата в 65-та минута, когато се разписа младата надежда Кевин Мбапе, за когото това беше 13-и гол през сезона във всички турнири.

В 84-та минута обаче Реми Кабела изравни и вкара в продължения.  "Монегаските" отново поведоха, като голът вкара Бенжамен Менди в края на първото продължение. Кабела отново върна равенството, но в 116-ата минута Тома Лемар оформи крайното 4:3 и класира Монако на 1/4-финалите.