Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Анже отново е във форма

Отборът на Анже продължава да показва страхотна форма в последно време и записа четвърта поредна победа в Лига 1. Тимът от Западна Франция спечели с 3:2 при визитата си в Нормандия на Каен. Карл Токо Екамби откри за гостите още в шестата минута, но Силвио Роделен изравни в 12-ата. Скоро обаче Шейх Ндойе даде нова преднина на Анже, а Томас Мангани вкара и трети гол от дузпа малко след почивката. В средата на втората част Иван Сантини намали за домакините, но за повече нямаха сили.

Така Анже успя да събере 36 точки и вече е на девета позиция. Още две победи и играчите на Стефан Мулен могат да се чувстват сигурни за мястото си в елита и догодина. Каен от своя страна е с пет по-малко на 14-а позиция.

Метц и Рен не успяха да се победят и срещата помежду им завърши 1:1. Шейх Диабате откри за домакините, но Уесли Саид спаси точката за нормандците в последната минута. Метц е с 31 точки, докато Рен е с 37.

При същия резултат завършиха и Монпелие и Гинган. Стив Муние откри за южняците, но Джими Бриан успя да спаси точката за гостите. Монпелие е 13-и с 33 точки, докато Гинган е с две повече.

Бастия и Сент Етиен не си вкараха гол и завършиха 0:0. “Зелените” могат да съжаляват повече за равенството, след като от края на първата част играха с човек повече, тъй като Никола Сен Рюф бе изгонен. В средата на полувремето обаче и Фабиен Лемоан бе изгонен и така двата тима приключиха срещата с намален състав. Корсиканците остават в опасната зона с 25 точки, докато Сент Етиен са шести с 40.