Тодор Алексиев и Боливар все по-близо до полуфиналите (видео + снимки)

Волейболист №1 на България за 2016 година Тодор Алексиев и съотборниците му от Персонал (Боливар) постигнаха трудна, но сладка победа над Ривър Плейт (Буенос Айрес) с 3:2 (25:20, 21:25, 25:21, 22:25, 15:10) във втори мач от 1/4-финалните плейофи в шампионата на Аржентина.

Отборът на Персонал повеждаше с 1:0 и 2:1 гейма, но Ривър Плейт съумяваше да изравни до 2:2 гейма.

В тайбрека Тодор Алексиев, Томас Едгар и компания наложиха волята си и спечелиха 5-ата част с 15:10 и мача с 3:2 гейма.
Тодор Алексиев отново игра много силно и реализира 13 точки (51% перфектно и 71% позитивно посрещане) за успеха. Австралийският диагонал Томас Едгар заби 25 точки (5 блока, 48% ефективност в атака).
За Ривър Родриго Виялба реализира 23 точки (5 блока, 51% ефективност в атака, 86% позитивно посрещане), а Лукас Тел добави още 18 точки (37% ефективност в атака, 5 блока).
Следващият мач от 1/4-финалите между Персонал и Ривър е на 10 март, от 21,00 часа местно време.