Учиков заби 16 точки, UPCN на победа от полуфиналите в Аржентина (видео)

Националът Николай Учиков и съотборниците му от UPCN (Сан Хуан) победиха Обрас УДАП Волей с 3:1 (25:22, 26:28, 25:19, 25:21) във втората среща от 1/4-финалните плейофи на първенството на Аржентина.

Шампионите показаха по-класен волейбол и имаха затруднения единствено във втората част, която загубиха с 26:28.

В третата и четвъртата част триото Учиков-Ласо-Густавао пое инициативата и със силна игра доведе двубоя до положителна развръзка.

Българският диагонал Николай Учиков отново бе най-резултатен за UPCN (Сан Хуан) с 16 точки (1 блок, 48% ефективност в атака)

. Николас Ласо също записа 16 точки (1 блок, 72% ефективност в атака, 57% позитивно посрещане).
За Обрас УДАП Волей Бруно Лима заби 19 точки (3 блока, 57% ефективност в атака, 58% позитивно посрещане), а Хонадабе Карнейро добави 15 точки (2 блока, 60% ефективност в атака).
На 10 март (петък) ще се изиграе третият двубой между двата отбора от 22,00 часа местно време.