Учиков заби 18 точки, UPCN (Сан Хуан) с лесна победа на 1/4-финалите

Николай Учиков и отборът на UPCN (Сан Хуан) победиха категорично с 3:0 (25:22, 25:19, 25:11) Обрас УДАП Волей в четвъртфинална среща от плейофите на аржентинското първенство.

"Белите", както наричат играчите на Обрас, стартираха силно след поредица от блокади, но играчите на Сан Хуан успяха да излязат от ситуацията и да поведат. След това запазиха преднината си и затвориха без проблеми частта.

Втората част вървеше равностойно до 10:10, но впоследствие два аса на Учиков улесниха нещата и UPCN стигна до положителната развръзка при разлика от 6 точки. Последният гейм премина изцяло под диктовката на състезателите на Фабиан Армоа, като съперниците им нямаха възможност за противодействие. Българският диагонал стана топ реализатор за тима си с 18 точки (4 блокади, 44% в атака), а бразилецът Густавао добави 12 (1 блокада, 63% в атака). За Обрас Бруно Лима реализира 12 точки (8 блокади, 66 % позитивно порещане), докато Хосе Соуса се отчете с 9.

Двата отбора се срещат отново днес на 6 март (понеделник) от 22:00 часа местно време, като се играе до 3 победи от 5 мача.