Монако си върна еднолично върха в Лига 1

Отборът на Монако разгроми у дома Нант с 4:0 в двубой от 28-ия кръг на Лига 1 и си върна еднолично върха във временното класиране. "Монегаските" събраха 65 точки, като имат три повече от шампиона Пари Сен Жермен и Ница.

Домакините излязоха доста напрегнати на "Луи II", след като ден по-рано преследвачите бяха постигнали победи и застрашиха лидерската им позиция. Така Монако нямаше друга алтернатива, освен да търси убедителен успех и го постигна без да трепне, като си осигури успеха още през първото полувреме дори в отсъствието на лидера си Радамел Фалкао.

Младата звезда Килиан Мбапе откри в 4-ата минута, Валер Жермен уби интригата в 43-ата, като показа добър контрол над топката. Това беше 32-и гол в елита на Франция за Жермен, който по този показател изпревари баща си Бруно. Само 120 секунди по-късно Мбапе отбеляза и втория си гол в мача и така на практика вторите 45 минути се оказаха протоколни.

В тях Монако стигна до още един гол от дузпа чрез Фабиньо и така Монако продължава 100-процентовата си серия при наказателните удари през сезона, като играчите на Жардим са вкарали и при 12-те си опита.