Гранада пое курс към спасението (видео)

Закъсалият на дъното в Примера дивисион Гранада спечели ценни три точки у дома срещу Алавес, като победи с 2:1 в двубой от междинния 25-и кръг.

Така андалусийците събраха 19 точки и заемат 18-ата позиция. С толкова е и 17-ия Депортиво, но тимът от Ла Коруня има по-добра голова разлика.

Двубоят не предложи някакво качество за зрителите и беше доста нервен, което личи от много жълти картони. Гостите пък завършиха с девет души, след като в добавеното време бяха изгонени Александър Катай и Алексис.

Уакасо Мубарак откри за Гранада в 38-ата минута, а еуфорията на "Лос Карменес" стана пълна в 53-ата, когато Исаак Куенка удвои аванса. Резултатът се задържа до почивката, а след паузата гостите от Алавес намалиха в 57-ата чрез Виктор Камараса. След това до края на терена стана доста напечено, като съдия Игнасио Иглесиас беше принуден да покаже общо девет жълти картона, за да укроти страстите.