Гранада и Осасуна показаха защо Сегунда ги зове (видео)

Двата най-слаби отбора в Ла Лига Гранада и Осасуна направиха 1:1 в директен сблъсък на дъното от 18-ия кръг, с което остават на последните две места в класирането със само по една победа. Гостите превъзхождаха, имаха повече положения, а в края дори завършиха с двама души повече, след като Уче Агбо и Есекиел Понсе бяха изгонени. И така обаче домакините устискаха равенството.

Ориол Риера вкара за Осасуна след 12 минути игра и до края на първата част наварци пропуснаха да удвоят преднината си.

В 69-ата минута Артьом Кравец се възползва от една от малкото възможности пред вратата на Марио Фернандес и изравни.

Подемът в играта на Гранада изчезна набързо, тъй като само четири минути по-късно Уче Агбо удари съперник без топка и получи директен червен картон.

До края Осасуна нападаше, а в последната минута Серхио Леон пропусна от няколко метра. Дълбоко в добавеното време влезлият като смяна Понсе заслужи втори жълт картон за опасна игра и също беше отстранен. Гостите имаха само една атака при 11 срещу 9 футболисти, но не сториха нищо и така дойде и последният съдийски сигнал.