Гранада се събуди срещу Бетис

Гранада хвърли бомбата на старта на 23-ия кръг на Примера дивисион, след като нанесе разгромна загуба с 4:1 на Бетис в андалусийското дерби.

Въпреки спечелените три точки, Гранада остана на предпоследната позиция с 16 точки, но се приближи само на две от спасителния бряг.

Над всички в мача беше мароканското крило Мехди Карсела-Гонзалес, който откри резултата в 18-ата минута. Десет минути по-късно колумбиецът Адриан Рамос удвои, а в 64-ата оформи своя дубъл. Между двата му гола се разписа и бразилецът Андреас Перейра.

В 75-ата минута Петрос вкара почетното попадение за Бетис. След центриране от ъглов удар, той бе на точното място и изненада стража на Гранада за крайното 4:1.

Двубоят ще влезе в историята на испанския футбол с факта, че Гранада стана първият отбор, излязъл на терена без нито един испанец в стартовите 11.