Кризата завладя Айнтрахт (Франкфурт) (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) регистрира четвърта поредна загуба в Бундеслигата и рискува да изпусне участие в евротурнирите. Сега "орлите" бяха надиграни от Фрайбург с 2:1 на своя стадион. Бранимир Хъргота изведе домакините напред още в 11-ата минута, но след това защитата пред Лукас Храдецки се пропука на два пъти и позволи на Флориан Нийдерлехнер (25', 59') да реализира на два пъти в ситуации сам срещу вратаря.

В 33-ата минута, при резултат 1:1, съдията правилно не зачете попадение на Айнтрахт, след като Мият Гачинович фаулира стража на съперника Александер Шволов.

Голямата звезда и капитан на отбора от Франкфурт Александер Майер започна на пейката, защото не се чувстваше пълноценен заради заболяване. Нападателят все пак се появи на терена към края и в добавеното време почти изравни, но беше спрян от изключителния рефлекс на Шволов.

С тази победа Фрайбург е вече осми, като разликата с Айнтрахт е само 2 точки.